Kimondta Szoboszlai a frankót Kerkez Milosról
A Liverpool magyar középpályása válogatottbeli társáról nyilatkozott, de azt is elárulta mit szeret enni, illetve mit ábrázol legújabb tetoválása.
Eldőlhetnek-e a választások a Facebookon? Bűn-e, ha nagyszámú bejegyzést teszünk közzé egy közösségimédia-felületen? – a közösségi oldalakon zajló szabadságharcról, cenzúráról és a lájkbajnokság állásáról is beszélgettünk a Megafon alapítójával.
Béres Sándor írása
***
„Hatalmas hálózat és óriási pénz miatt látod a Megafont állandóan a Facebookon” címmel tett közzé elemzést az Átlátszó.hu, amiben kifejtették, hogy „a kormánypárti csatornák havi 3500 bejegyzést tesznek közzé”, mondván: „a Megafon Központ újrarendezi a kapcsolati hálót”. Mi lesz a következő, elfoglalják a Facebookot?
Az ilyen és ehhez hasonló cikkek és „elemzések” tökéletesen mutatják, mennyire zavarja a baloldalt a puszta létezésünk is. Persze azon kívül, hogy dolgozunk, mással nem tudnak minket vádolni. Mégis mióta bűn az, hogy nagyszámú bejegyzést teszünk közzé egy közösségimédia-felületen?
Ha a balliberális véleménycunami közepette, amely a Facebook, a Youtube, vagy ma már a TikTok felületein ömlik ránk, olykor-olykor feltűnnek jobboldali vélemények is, az szerintük „fenyegeti a sokszínűséget”.
Persze a liberálisok szerint bűn, hiszen ők szigorúan a szólás- és véleményszabadság jegyében inkább elhallgattatnák azokat, akik nem értenek velük egyet – legyen szó a gyermekvállalás kérdéséről, gazdasági, vagy akár hitéleti kérdésekről. Ők már csak ilyenek. Nem véletlen, hogy az ön által is említett elemzés végén a baloldali szakemberek azt a konklúziót vonták le a működésünkkel kapcsolatban, hogy mindez „jelentősen fenyegeti a közösségi médiában tapasztalható sokszínűséget”.
Fordítsuk le ezt a mondatot az olvasók kedvéért: tehát ha a balliberális véleménycunami közepette, amely a Facebook, a Youtube, vagy ma már a TikTok felületein ömlik ránk, olykor-olykor feltűnnek jobboldali vélemények is, akkor az már a liberálisok szerint fenyegeti a sokszínűséget. Éppen ez az oka annak, hogy elindítottam a Megafont, és ami miatt azt gondolom, hogy nagy szükség van ránk.
Mert „fenyegetni akarják a sokszínűséget”?
Mert növelni szeretnénk a sokszínűséget. Ezért szorgalmazzuk, hogy a jobboldaliak is mondják el a véleményüket, hogy ők is hallassák a hangjukat és ne kelljen szégyenkezniük amiatt, mert ők mást gondolnak, mint amit a balliberális mainstream erőltet rájuk.
csupán ebben a magát felvilágosultnak nevező, de valójában elnyomó liberális közegben sokszor nem merjük a saját konzervativizmusunkat felvállalni és megélni a mindennapokban.
Érdekes, és számtalanszor bebizonyosodott már, hogy mi, konzervatívok sokkal elfogadóbbak vagyunk, mint baloldali társaink. Ugyanis ha a balliberális oldalon valóban támogatnák a sokszínűséget, ahogy azt gyakran hangoztatják, akkor elfogadnák, hogy
élnek még ebben az országban rajtuk kívül olyan emberek, akik más értékítélettel bírnak, és nem csupán „trágyával etetett gombák”.
SZDSZ-es tempó?
Pontosan, innen tudjuk, hogy a történelem jó oldalán állunk. Ha valamire kifejezetten büszke vagyok, és ami miatt van értelme csinálni a Megafont, az az, hogy önbizalmat tudtunk adni olyan embereknek is, akik még soha korábban nem szerepeltek a nyilvánosságban.
Megtanítjuk őket, hogyan kell kamera előtt beszélni, szöveget írni, tudatos közösségimédia-jelenlétet építeni, és így végső soron hozzájárulni a jobboldal győzelméhez. Mert akárhonnan is nézzük, ez egy harc, amiben részt veszünk, és minél jobban támadnak minket a baloldali álhírgyárak, annál keményebben fogunk harcolni ellenük. Úgy is fogalmazhatok, hogy a Megafon jobbról előzi a baloldali médiát és új műfajt hoz létre, amelynek segítségével az egész konzervatív közösség erősebbé tud válni.
Milyen új műfajra gondol konkrétan?
A véleményvezéreinkre. Ők azok, akik kinőttek a földből a magyar politikai téren, és akik a mi segítségünkkel az elmúlt másfél évben sokszor a baloldali influenszerek tartalmainál is nagyobb közösségimédia-elérést produkáltak. Emellett persze számos olyan név is csatlakozott a Megafonhoz, akik már korábban is ismertek, mondhatni „nagyágyúk” voltak, de velük is megtaláltuk azokat a közös feladatokat, amelyek mentén együtt tudunk működni. Mindennek az lett az eredménye, hogy egy-egy csatornának ezek közül ma már óriási, akár milliós elérése van, és ahogy
a lájkbajnokságban Önök is heti szinten láthatják, a megafonosok rendre dobogós helyeken végeznek, maguk mögé utasítva baloldali társaikat.
Legújabb videóik tanúsága szerint ismét csatlakozásra buzdítanak. Újabb képzések indulnak?
A képzéseink sosem álltak le, maximum a COVID miatt kellett szünetet tartanunk egy ideig. Korábbi csoportjainknak már idén januárban is tartottunk képzési napokat, és most szeretnék újabb csoportokat indítani. Hívjuk és várjuk tehát a patrióta online harcosokat, hogy csatlakozzanak hozzánk és regisztráljanak a www.megafon.hu oldalon. Egyrészt megígérhetem és biztosan állíthatom, hogy szuper közösségünk van, ahol mindenki megtalálhatja a helyét, másrészt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy sorsdöntő hónapok elé nézünk.
A Facebookon választások dőlhetnek el?
Meggyőződésem, hogy igen, hiszen a politika manapság az online térben zajlik. Arról vitatkozhatunk, hogy ez mennyire tesz jót az embereknek. Egy biztos: most az interneten kell megküzdenünk azért, hogy elmondhassuk a véleményünket. Most rajtunk a sor, hogy a liberális mainstream támadásaival szemben megvédjük a társadalom alapegységeit, a családot, a helyi közösségeket - azokat a kötőanyagokat, amikből aztán fel tud épülni egy nagyon erős nemzettudat. Ma a hagyománytisztelő embereknek az ellen kell küzdeniük, hogy ezeket a számunkra fontos értékeket próbálják nevetség tárgyává tenni. Le a cancel culture-el és a woke-izmussal! Van ugyanis alternatívája ezeknek a káros ideológiáknak. Én arra bátorítok mindenkit, hogy mutassuk meg ezt közösen a világnak. 1848 és 1956 után, 2022-ben ismét a szabadságunkért harcolunk. Ez a mi szabadságharc 3.0-ánk. Rajta hát!
Nyitókép: Ficsor Márton